Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 4000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $214.13 | $199.88 | $189.93 | $187.08 | $186.56 |
| Volume Savings | 6.7% | 11.3% | 12.6% | 12.9% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
8-1/2" x 11", Ream-Wrapped Letterhead, 28#, Bright White (98% Brightness), Ultra Smooth Finish
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Brightness Rating: | 98% | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Letterhead | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 7.50 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 7661 | Number of Items: | 4000 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Ultra Smooth | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Standards: | FSC Certified | UPC: | 50008257076613 | |
| Weight of Material: | 28 lb |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Brightness Rating: | 98% |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Letterhead |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 7.50 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7661 |
| Number of Items: | 4000 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Ultra Smooth |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Standards: | FSC Certified |
| UPC: | 50008257076613 |
| Weight of Material: | 28 lb |