Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1250 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes |
| $143.69 | $136.23 | $131.15 | $127.56 |
| Volume Savings | 5.2% | 8.7% | 11.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | |||
12" x 18", Ream-Wrapped Letterhead, 24#, Bright White (98% Brightness), Ultra Smooth Finish
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Brightness Rating: | 98% | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Letterhead | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 12 in | |
| Package Weight: | 35.00 LB | Package Width: | 18 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 7677 | Number of Items: | 1250 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Ultra Smooth | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 12 x 18 in | |
| Standards: | FSC Certified | Weight of Material: | 24 lb | |
| Window: | No |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Brightness Rating: | 98% |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Letterhead |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 12 in |
| Package Weight: | 35.00 LB |
| Package Width: | 18 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 7677 |
| Number of Items: | 1250 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Ultra Smooth |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 12 x 18 in |
| Standards: | FSC Certified |
| Weight of Material: | 24 lb |
| Window: | No |