Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1000 Sheets | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $135.17 | $130.79 | $127.51 | $124.43 | $118.72 |
| Volume Savings | 3.2% | 5.7% | 7.9% | 12.2% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
These sheets contain 30, blank, 2-1/2" x 1" labels. The 8-1/2" x 11" carrier sheet is hole punched, so that it can be placed securely in healthcare charts. (Carton of 1000)
| ASIN: | B00E8WTY6M | Background Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop | Color: | White | |
| Comparable Products: | LaserBand PLS-103 & PLS-103X | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Hole Punched Position: | Top & Left | |
| Holes Punched: | Yes | Package Height: | 11 in | |
| Package Weight: | 22.00 LB | Package Width: | 8-1/2 in | |
| Label Feed Type: | Sheet | Label Type: | Integrated Labels | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | S10-250-100 | Number of Holes: | 12 | |
| Number of Items: | 1000 | Number of Labels per Sheet: | 30 | |
| Paper Size: | 8-1/2 x 11 in | Paper Type: | Laser Paper | |
| Point Size / Basis Weight: | 28# | Shape: | Rectangle | |
| Sheet Length: | 11 in | Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Sheet Width: | 8-1/2 in | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| ASIN: | B00E8WTY6M |
|---|---|
| Background Color: | White |
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Color: | White |
| Comparable Products: | LaserBand PLS-103 & PLS-103X |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Hole Punched Position: | Top & Left |
| Holes Punched: | Yes |
| Package Height: | 11 in |
| Package Weight: | 22.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Label Feed Type: | Sheet |
| Label Type: | Integrated Labels |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | S10-250-100 |
| Number of Holes: | 12 |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Labels per Sheet: | 30 |
| Paper Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Paper Type: | Laser Paper |
| Point Size / Basis Weight: | 28# |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 11 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 8-1/2 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |