Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 250 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $300.61 | $192.86 | $144.03 | $141.87 | $139.74 |
| Volume Savings | 35.8% | 52.1% | 52.8% | 53.5% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| Brand: | NIC | Feature 6: | Window | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 7: | Remoistening Seal | Feature 8: | 1st Class Mail Printed Border | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Business Envelope | |
| Flap Type: | Standard Flap | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 9 in | Package Weight: | 7.00 LB | |
| Package Width: | 12-1/2 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | HCFAOE | |
| Number of Items: | 250 | Number of Windows: | 1 | |
| Open End / Open Side: | Open Side | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 2 to 4 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 9 x 12-1/2 in | Weight of Material: | 28 lb | |
| Window: | Yes | Window Length: | 1-1/8 in | |
| Window Placement: | 4 in From Left, 9-15/16 in From Bottom | Window Placement from Bottom: | 9-15/16 in | |
| Window Placement from Left: | 4 in | Window Size: | 1-1/8 x 4-1/2 in | |
| Window Width: | 4-1/2 in |
| Brand: | NIC |
|---|---|
| Feature 6: | Window |
| Feature 7: | Remoistening Seal |
| Feature 8: | 1st Class Mail Printed Border |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Business Envelope |
| Flap Type: | Standard Flap |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 9 in |
| Package Weight: | 7.00 LB |
| Package Width: | 12-1/2 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | HCFAOE |
| Number of Items: | 250 |
| Number of Windows: | 1 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 2 to 4 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 9 x 12-1/2 in |
| Weight of Material: | 28 lb |
| Window: | Yes |
| Window Length: | 1-1/8 in |
| Window Placement: | 4 in From Left, 9-15/16 in From Bottom |
| Window Placement from Bottom: | 9-15/16 in |
| Window Placement from Left: | 4 in |
| Window Size: | 1-1/8 x 4-1/2 in |
| Window Width: | 4-1/2 in |