Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1000 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $199.49 | $187.34 | $184.53 | $181.76 | $174.71 |
| Volume Savings | 6.1% | 7.5% | 8.9% | 12.4% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
11" x 17", Card Stock, 80#, Bright White (98% Brightness), Ultra Smooth Finish, Ream-Wrapped
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Brightness Rating: | 98% | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Bright White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Card Stock | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 11 in | |
| Package Weight: | 15.00 LB | Package Width: | 17 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5796 | Number of Items: | 1000 | |
| Number of Windows: | 0 | Paper Finish: | Ultra Smooth | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 11 x 17 in | |
| Standards: | FSC Certified | UPC: | 50008257057964 | |
| Weight of Material: | 80 lb |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Brightness Rating: | 98% |
| Color: | Bright White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Card Stock |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 11 in |
| Package Weight: | 15.00 LB |
| Package Width: | 17 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5796 |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Windows: | 0 |
| Paper Finish: | Ultra Smooth |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 11 x 17 in |
| Standards: | FSC Certified |
| UPC: | 50008257057964 |
| Weight of Material: | 80 lb |