Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 100 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $47.75 | $41.81 | $38.59 | $37.73 | $36.85 |
| Volume Savings | 12.4% | 19.2% | 21% | 22.8% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00515BU94 | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | No Window | Feature 7: | Remoistening Seal | |
| Feature 8: | Flap Extended | Color: | Golden | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Number: | #95 | Envelope Style: | Catalog Envelope | |
| Flap Type: | Flap Extended | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 10 in | Package Weight: | 6.40 LB | |
| Package Width: | 12 in | Material: | Kraft Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 5636 | |
| Number of Items: | 100 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open End | Paper Finish: | Machine | |
| Seal Type: | Remoistening Seal/Metal Clasp | Seam Type: | Center Seam | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 10 x 12 in | |
| Standards: | SFI Certified | UPC: | 10008257056365 | |
| Weight of Material: | 32 lb | Window: | No |
| ASIN: | B00515BU94 |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | No Window |
| Feature 7: | Remoistening Seal |
| Feature 8: | Flap Extended |
| Color: | Golden |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #95 |
| Envelope Style: | Catalog Envelope |
| Flap Type: | Flap Extended |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 10 in |
| Package Weight: | 6.40 LB |
| Package Width: | 12 in |
| Material: | Kraft Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5636 |
| Number of Items: | 100 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Paper Finish: | Machine |
| Seal Type: | Remoistening Seal/Metal Clasp |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 10 x 12 in |
| Standards: | SFI Certified |
| UPC: | 10008257056365 |
| Weight of Material: | 32 lb |
| Window: | No |