Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Pack of 50 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $24.39 | $21.59 | $19.30 | $19.01 | $18.70 |
| Volume Savings | 11.5% | 20.9% | 22.1% | 23.3% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
Designed to seamlessly integrate with leading tax preparation software including Ultra Tax by Creative Solutions®, ATX, 1040™, and Max®, our Windows-aligned software cover sheets are the ideal solution for tax professionals. These envelopes, measuring 9½" x 12", open on the 9½" side in portrait orientation. Featuring a distinctive First Class Blue Diamond Border, these envelopes offer a touch of professionalism that leaves a lasting impression. With our envelopes, you can streamline your tax preparation process and project an image of utmost competence and care to your clients.
| Brand: | ComplyRight | Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Pre-Printed: | Yes | Package Length: | 9-1/2 in | |
| Package Weight: | 2.10 LB | Package Width: | 12 in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | PEL38 | |
| Number of Items: | 50 | Number of Windows: | 1 | |
| Open End / Open Side: | Open End | Overall Dimensions: | 9-1/2 in x 12 in | |
| Perforation: | No | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Center Seam | Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) | |
| Size: | 9-1/2 x 12 in | Window: | Yes |
| Brand: | ComplyRight |
|---|---|
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Length: | 9-1/2 in |
| Package Weight: | 2.10 LB |
| Package Width: | 12 in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | PEL38 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Windows: | 1 |
| Open End / Open Side: | Open End |
| Overall Dimensions: | 9-1/2 in x 12 in |
| Perforation: | No |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Center Seam |
| Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) |
| Size: | 9-1/2 x 12 in |
| Window: | Yes |