Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1000 Sheets | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $122.19 | $118.27 | $115.35 | $112.60 | $107.91 |
| SALE$116.08 | $112.36 | $109.58 | $106.97 | $102.51 |
| Volume Savings | 3.2% | 5.6% | 7.8% | 11.7% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
Simplify fulfillment with 6" x 4" ShipStation-compatible integrated laser label sheets. Print order details and a clear, scannable shipping label in one pass using any standard inkjet or laser printer. The 1-up label measures 6" x 4" on an 8.5" x 11" cutsheet made from durable 24# MOCR stock, delivering crisp text and barcodes for reliable scans.
| Background Color: | White | Brand: | The Business Form Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 1000 Sheets / Carton | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Height: | 4 in | Package Weight: | 19.00 LB | |
| Package Width: | 6 in | Label Feed Type: | Sheet | |
| Label Type: | Integrated Labels | Material: | 24# MOCR Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | BL0025-1000 | |
| Number of Items: | 1000 | Number of Labels per Sheet: | 1 | |
| Paper Corner Type: | Round | Paper Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal | |
| Point Size / Basis Weight: | 24# | Shape: | Rectangle | |
| Sheet Length: | 11 in | Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Sheet Width: | 8-1/2 in | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 6 x 4 in |
| Background Color: | White |
|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Feature 6: | 1000 Sheets / Carton |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 4 in |
| Package Weight: | 19.00 LB |
| Package Width: | 6 in |
| Label Feed Type: | Sheet |
| Label Type: | Integrated Labels |
| Material: | 24# MOCR Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | BL0025-1000 |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Labels per Sheet: | 1 |
| Paper Corner Type: | Round |
| Paper Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Point Size / Basis Weight: | 24# |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 11 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Sheet Width: | 8-1/2 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 6 x 4 in |