Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 4 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $159.29 | $155.22 | $151.39 | $147.77 | $139.66 |
| Volume Savings | 2.6% | 5% | 7.2% | 12.3% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Material: | Acrylic | Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | |
|---|---|---|---|---|
| Background Color: | White | Brand: | Datalabel | |
| Brightness Rating: | 90% | Feature 6: | 4" x 6" | |
| Caliper: | 6.2 mil | Carrier Width: | 4-1/8 in | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 3 in | Currency: | USD | |
| Package Height: | 6 in | Package Weight: | 23.50 LB | |
| Package Width: | 4 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Label Format: | General Purpose Labels | Label Type: | Direct Print Roll Thermal Labels | |
| Liner Caliper: | 2.5 mil | Liner Material: | Kraft | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 510757 | Minimum Application Temperature: | 32 °F | |
| Minimum Service Temperature: | -4 to +176 °F | Number of Items: | 1100 | |
| Opacity: | 0.92 | Paper Corner Type: | Round | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal | |
| Scanning: | Visible Red Light | Shape: | Rectangle | |
| Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4 x 6 in | Substance Weight: | 112 lb/ream (25" x 38") | |
| Wind Direction: | Wound Out |
| Adhesive Material: | Acrylic |
|---|---|
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
| Background Color: | White |
| Brand: | Datalabel |
| Brightness Rating: | 90% |
| Feature 6: | 4" x 6" |
| Caliper: | 6.2 mil |
| Carrier Width: | 4-1/8 in |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 3 in |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 6 in |
| Package Weight: | 23.50 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | General Purpose Labels |
| Label Type: | Direct Print Roll Thermal Labels |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Liner Material: | Kraft |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 510757 |
| Minimum Application Temperature: | 32 °F |
| Minimum Service Temperature: | -4 to +176 °F |
| Number of Items: | 1100 |
| Opacity: | 0.92 |
| Paper Corner Type: | Round |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Scanning: | Visible Red Light |
| Shape: | Rectangle |
| Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 6 in |
| Substance Weight: | 112 lb/ream (25" x 38") |
| Wind Direction: | Wound Out |