Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 4 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $212.11 | $202.86 | $199.82 | $196.82 | $188.38 |
| Volume Savings | 4.4% | 5.8% | 7.2% | 11.2% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Material: | Rubber Based Adhesive | Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | |
|---|---|---|---|---|
| Background Color: | White | Brand: | Datalabel | |
| Feature 6: | Non-Perforated | Carrier Width: | 4-1/8 in | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 3 in | Currency: | USD | |
| Package Height: | 4 in | Package Weight: | 21.60 LB | |
| Package Width: | 4 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Label Format: | General Purpose | Label Type: | Direct Print Roll Thermal Labels | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 640735 | Number of Items: | 1500 | |
| Paper Corner Type: | Round | Perforation: | No | |
| Shape: | Rectangle | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4 x 4 in |
| Adhesive Material: | Rubber Based Adhesive |
|---|---|
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
| Background Color: | White |
| Brand: | Datalabel |
| Feature 6: | Non-Perforated |
| Carrier Width: | 4-1/8 in |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 3 in |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 4 in |
| Package Weight: | 21.60 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | General Purpose |
| Label Type: | Direct Print Roll Thermal Labels |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 640735 |
| Number of Items: | 1500 |
| Paper Corner Type: | Round |
| Perforation: | No |
| Shape: | Rectangle |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 4 in |