Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Roll | 2+ Rolls | 5+ Rolls | 10+ Rolls | 20+ Rolls |
| $16.45 | $14.13 | $12.85 | $11.94 | $11.89 |
| Volume Savings | 14.1% | 21.9% | 27.4% | 27.7% |
| Need 30+ Rolls? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00E8OM3K4 | Background Color: | Black | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | Datalabel | Feature 6: | Sato-Datamax/Fargo Compatible Ribbon | |
| Feature 7: | Ink Side In | Feature 8: | Sato - Datamax Printers | |
| Color: | Black | Compatible With: | Sato-Datamax Printers | |
| Condition: | New | Core Diameter: | 1 in | |
| Currency: | USD | Ink Melting Point: | 70 °C | |
| Package Length: | 1181 ft | Item Thickness: | <8.0 µm | |
| Package Weight: | 0.95 LB | Package Width: | 4 in | |
| Label Feed Type: | Roll | Material: | Resin-Enhanced Wax | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 710403 | |
| Number of Items: | 1 | Optical Density (Reflective): | >1.90 | |
| Optical Density (Transmission): | >1.30 | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4" x 1181' in |
| ASIN: | B00E8OM3K4 |
|---|---|
| Background Color: | Black |
| Brand: | Datalabel |
| Feature 6: | Sato-Datamax/Fargo Compatible Ribbon |
| Feature 7: | Ink Side In |
| Feature 8: | Sato - Datamax Printers |
| Color: | Black |
| Compatible With: | Sato-Datamax Printers |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 1 in |
| Currency: | USD |
| Ink Melting Point: | 70 °C |
| Package Length: | 1181 ft |
| Item Thickness: | <8.0 µm |
| Package Weight: | 0.95 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Material: | Resin-Enhanced Wax |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 710403 |
| Number of Items: | 1 |
| Optical Density (Reflective): | >1.90 |
| Optical Density (Transmission): | >1.30 |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4" x 1181' in |