Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per 12 Rolls per Case | 2+ Cases | 5+ Cases | 10+ Cases | 20+ Cases |
| $223.09 | $217.06 | $211.38 | $206.02 | $198.24 |
| Volume Savings | 2.7% | 5.2% | 7.7% | 11.1% |
| Need 30+ Cases? Click here for Pricing | ||||
Get outstanding print quality with this TDW121 wax barcode ribbon. Made for use with Monarch printers, this ribbon features a premium resin enhanced surface to ensure smooth advancement through the printer at high speeds as well as high-quality, highly detailed results. The resin enhanced surface also helps to resist smears and scratches.
These ribbons are great for printing barcodes, text, graphics, and more. At nearly 2,000 feet per ribbon, they allow for fewer roll changes in busy commercial environments.
Specifications:
| Brand: | Todaytec | Color: | Black | |
|---|---|---|---|---|
| Compatible With: | Monarch Printer | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 1 in | Currency: | USD | |
| Package Length: | 1969 ft | Package Weight: | 19.68 LB | |
| Package Width: | 4.33 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Material: | Resin Enhanced Wax-Premium | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | M110600121W | Number of Items: | 12 | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 4.33" x 1969' in | |
| Wind Direction: | Out |
| Brand: | Todaytec |
|---|---|
| Color: | Black |
| Compatible With: | Monarch Printer |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 1 in |
| Currency: | USD |
| Package Length: | 1969 ft |
| Package Weight: | 19.68 LB |
| Package Width: | 4.33 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Material: | Resin Enhanced Wax-Premium |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | M110600121W |
| Number of Items: | 12 |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4.33" x 1969' in |
| Wind Direction: | Out |