Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Roll of 500 Labels | 2+ Rolls | 5+ Rolls | 10+ Rolls | 20+ Rolls |
| $33.42 | $30.32 | $28.86 | $27.94 | $27.52 |
| Volume Savings | 9.3% | 13.6% | 16.4% | 17.7% |
| Need 30+ Rolls? Click here for Pricing | ||||
Keep freight safe with bold "Do Not Stack In Transit" labels. These high-visibility shipping warnings measure 4" x 6" and come 500 labels per roll. Printed in white/red/black on paper label stock with a silicone-coated release paper for clean, fast application. Ideal for cartons, pallets, and fragile loads where top-stacking can cause damage. Made in USA. Ships in 2–3 days. Specs: Size: 4" x 6"; Quantity: 500/roll; Colors: White/Red/Black; Material: Paper label stock on silicone-coated release paper.
| Adhesive Type: | Permanent Pressure-Sensitive | ASIN: | B0053YLJE4 | |
|---|---|---|---|---|
| Background Color: | White | Brand: | The Label Supplies Shop | |
| Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days | Color: | White/Black/Red | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Pre-Printed: | Yes | Package Height: | 6 in | |
| Package Weight: | 3.25 LB | Package Width: | 4 in | |
| Label Feed Type: | Roll | Label Format: | International Picture Labels | |
| Label Type: | Shipping & Handling Labels | Legend: | Do Not Stack In Transit | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | DL4082 | Number of Items: | 500 | |
| Paper Corner Type: | Square | Shape: | Rectangle | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 4 x 6 in | |
| Text Color: | Black |
| Adhesive Type: | Permanent Pressure-Sensitive |
|---|---|
| ASIN: | B0053YLJE4 |
| Background Color: | White |
| Brand: | The Label Supplies Shop |
| Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days |
| Color: | White/Black/Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 6 in |
| Package Weight: | 3.25 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | International Picture Labels |
| Label Type: | Shipping & Handling Labels |
| Legend: | Do Not Stack In Transit |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | DL4082 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Shape: | Rectangle |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 6 in |
| Text Color: | Black |