Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Pack of 25 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $52.60 | $47.22 | $43.19 | $41.35 | $39.83 |
| Volume Savings | 10.2% | 17.9% | 21.4% | 24.3% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
The economy outguides are designed for situations where a full pocket is not required. The pocket is specifically designed to accommodate a 3" x 5" charge out slip, providing a compact solution. These outguides are constructed with heavy-duty rigid vinyl, ensuring durability and longevity. Measuring 4" x 13" and available in a striking red color, they are sold in packs of 25.
| Brand: | The Filing Supplies Shop | Color: | Red | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Pre-Printed: | Yes | Package Height: | in | |
| Package Length: | 4 in | Package Weight: | 2.00 LB | |
| Package Width: | 13 in | Maximum Expandable Size: | in | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | OGD6100-RD | |
| Number of Items: | 25 | Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4 x 13 in |
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
|---|---|
| Color: | Red |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | in |
| Package Length: | 4 in |
| Package Weight: | 2.00 LB |
| Package Width: | 13 in |
| Maximum Expandable Size: | in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | OGD6100-RD |
| Number of Items: | 25 |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 13 in |