Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 25 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $840.63 | $827.30 | $766.17 | $720.37 | $684.00 |
| Volume Savings | 1.6% | 8.9% | 14.3% | 18.6% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
34" x 43" Capacity Jalema Grafi-System Brown File (Box of 25) Jalema Grafi-System Brown-Files include a single pocket with a dust flap that has 34" x 43" capacity. Brown job-files are ideal for film storage, plate storage, art storage, dies storage etc. Files fit on manufacturer part number 6480500 offset rack base and are sold 25/box.
| ASIN: | B00E8OIF7Y | Brand: | Grafi-System | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Brown | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Grafi-System Brown-File | |
| Includes: | Single pocket with dust flap | Package Height: | 6 in | |
| Package Length: | 46 in | Package Weight: | 51.00 LB | |
| Package Width: | 36 in | Material: | Cardboard | |
| Country of Origin: | NL | Manufacturer Part Number: | 5280675 | |
| Number of Items: | 25 | Overall Dimensions: | 34 x 43 in | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 34 x 43 in |
| ASIN: | B00E8OIF7Y |
|---|---|
| Brand: | Grafi-System |
| Color: | Brown |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Grafi-System Brown-File |
| Includes: | Single pocket with dust flap |
| Package Height: | 6 in |
| Package Length: | 46 in |
| Package Weight: | 51.00 LB |
| Package Width: | 36 in |
| Material: | Cardboard |
| Country of Origin: | NL |
| Manufacturer Part Number: | 5280675 |
| Number of Items: | 25 |
| Overall Dimensions: | 34 x 43 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 34 x 43 in |