Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 6 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $328.28 | $323.93 | $319.71 | $315.59 | $306.38 |
| Volume Savings | 1.3% | 2.6% | 3.9% | 6.7% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Background Color: | White | Brand: | Datalabel | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | White | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 3 in | Currency: | USD | |
| Package Height: | 5 in | Package Weight: | 18.00 LB | |
| Package Width: | 3 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Label Format: | General Purpose Cards | Label Type: | Direct Print Thermal Cards | |
| Liner Caliper: | 2.5 mil | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 521000 | |
| Minimum Application Temperature: | 32 °F | Minimum Service Temperature: | -4 to +176 °F | |
| Number of Items: | 1100 | Opacity: | 0.92 | |
| Paper Corner Type: | Square | Perforation: | Yes | |
| Perforation Orientation: | Horizontal | Scanning: | Visible Red Light | |
| Shape: | Rectangle | Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 3 x 5 in | |
| Substance Weight: | 112 lb/ream (25" x 38") |
| Background Color: | White |
|---|---|
| Brand: | Datalabel |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 3 in |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 5 in |
| Package Weight: | 18.00 LB |
| Package Width: | 3 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | General Purpose Cards |
| Label Type: | Direct Print Thermal Cards |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 521000 |
| Minimum Application Temperature: | 32 °F |
| Minimum Service Temperature: | -4 to +176 °F |
| Number of Items: | 1100 |
| Opacity: | 0.92 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Scanning: | Visible Red Light |
| Shape: | Rectangle |
| Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 3 x 5 in |
| Substance Weight: | 112 lb/ream (25" x 38") |