Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $786.04 | $773.48 | $712.86 | $667.79 | $632.81 |
| Volume Savings | 1.6% | 9.3% | 15% | 19.5% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
22" x 26" Capacity Jalema Grafi-System Grey Repro-File (Box of 50) Jalema Grafi-System Grey Repro-Files include a double pocket with a dust flap that has 22" x 26" capacity. It is constructed of 335 gram Tenax cardboard. The sturdy material allows for storage of several flexo plates in a single file. They fit on manufacturer part number 6455002 2-level racks and are sold 50/box.
| ASIN: | B00E8ORUZW | Brand: | Grafi-System | |
|---|---|---|---|---|
| Color: | Grey | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Style: | Grafi-System Repro-File | |
| Includes: | 2 pockets and dust flap | Package Height: | 6 in | |
| Package Length: | 28.5 in | Package Weight: | 53.00 LB | |
| Package Width: | 23.5 in | Material: | Pressboard | |
| Country of Origin: | NL | Manufacturer Part Number: | 5255807 | |
| Number of Items: | 50 | Overall Dimensions: | 22 x 26 in | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 22 x 26 in |
| ASIN: | B00E8ORUZW |
|---|---|
| Brand: | Grafi-System |
| Color: | Grey |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Style: | Grafi-System Repro-File |
| Includes: | 2 pockets and dust flap |
| Package Height: | 6 in |
| Package Length: | 28.5 in |
| Package Weight: | 53.00 LB |
| Package Width: | 23.5 in |
| Material: | Pressboard |
| Country of Origin: | NL |
| Manufacturer Part Number: | 5255807 |
| Number of Items: | 50 |
| Overall Dimensions: | 22 x 26 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 22 x 26 in |