Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 10 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $198.34 | $192.88 | $187.74 | $182.89 | $178.31 |
| Volume Savings | 2.8% | 5.3% | 7.8% | 10.1% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Material: | Acrylic | Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | |
|---|---|---|---|---|
| ASIN: | B00E8ON16Y | Background Color: | Translucent | |
| Brand: | Datalabel | Caliper: | 5.5 mil | |
| Carrier Width: | 1-1/8 in | Color: | Translucent | |
| Condition: | New | Core Diameter: | 3 in | |
| Currency: | USD | Diameter: | 1 in | |
| Package Weight: | 12.00 LB | Label Feed Type: | Roll | |
| Liner Caliper: | 2.5 mil | Liner Material: | Kraft | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 910203 | Minimum Application Temperature: | 50 °F | |
| Minimum Service Temperature: | -4 to +248 °F | Number of Items: | 5000 | |
| Paper Finish: | Matte | Perforation: | No | |
| Shape: | Circle | Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | in | |
| Spec Sheet: | 952 | Substance Weight: | 104 lb/ream (24" x 38") |
| Adhesive Material: | Acrylic |
|---|---|
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
| ASIN: | B00E8ON16Y |
| Background Color: | Translucent |
| Brand: | Datalabel |
| Caliper: | 5.5 mil |
| Carrier Width: | 1-1/8 in |
| Color: | Translucent |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 3 in |
| Currency: | USD |
| Diameter: | 1 in |
| Package Weight: | 12.00 LB |
| Label Feed Type: | Roll |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Liner Material: | Kraft |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 910203 |
| Minimum Application Temperature: | 50 °F |
| Minimum Service Temperature: | -4 to +248 °F |
| Number of Items: | 5000 |
| Paper Finish: | Matte |
| Perforation: | No |
| Shape: | Circle |
| Shelf Life: | One year when stored at 70°F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | in |
| Spec Sheet: | 952 |
| Substance Weight: | 104 lb/ream (24" x 38") |