Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $102.44 | $90.95 | $84.04 | $81.16 | $78.74 |
| Volume Savings | 11.2% | 18% | 20.8% | 23.1% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
4-1/8" x 9-1/2", Side Seam Windows Kwik-Tak Wesco Tint, C Style Window, 1-1/8" x 4-1/2" 7/8 left, 1/2 bottomWhite Sulphite (SFI Certified), 92% Brightness, Vellum Finish, Blue Wesco Inside Tint, Two Side Seams Under, Poly Window, Pressure Sensitive Seal, Flap Down
| Brand: | The Envelope Supplies Shop | Brightness Rating: | 92% | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 4: | White Sulphite | Feature 5: | SFI Certified | |
| Feature 6: | 92% brightness | Feature 7: | Vellum Finish | |
| Feature 8: | Blue Wesco inside Tint | Feature 9: | Two side Seams Under | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Currency: | USD | Envelope Number: | #10 | |
| Envelope Style: | Business Envelope | Flap Type: | Flap down | |
| Pre-Printed: | No | Package Length: | 4-1/8 in | |
| Package Weight: | 7.00 LB | Package Width: | 9-1/2 in | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 2656 | Number of Items: | 500 | |
| Number of Windows: | 1 | Open End / Open Side: | Open Side | |
| Paper Finish: | Smooth Laser | Seal Type: | Pressure Sensitive Seal | |
| Seam Type: | Two Side Seams Under | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4-1/8 x 9-1/2 in | Standards: | SFI Certified | |
| Tint Color: | Blue | Tint Style: | Blue Wesco Tint | |
| UPC: | 10008257026566 | Weight of Material: | 24 lb | |
| Window: | yes | Window Length: | 1-1/8 in | |
| Window Material: | Digi-Clear Laser Safe Window | Window Placement: | 7/8 left, 1/2 bottom | |
| Window Placement from Bottom: | 1/2 in | Window Placement from Left: | 7/8 in | |
| Window Size: | 1-1/8 x 4-3/4 in | Window Style: | A style | |
| Window Width: | 4-3/4 in |
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
|---|---|
| Brightness Rating: | 92% |
| Feature 4: | White Sulphite |
| Feature 5: | SFI Certified |
| Feature 6: | 92% brightness |
| Feature 7: | Vellum Finish |
| Feature 8: | Blue Wesco inside Tint |
| Feature 9: | Two side Seams Under |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #10 |
| Envelope Style: | Business Envelope |
| Flap Type: | Flap down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 4-1/8 in |
| Package Weight: | 7.00 LB |
| Package Width: | 9-1/2 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 2656 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 1 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Paper Finish: | Smooth Laser |
| Seal Type: | Pressure Sensitive Seal |
| Seam Type: | Two Side Seams Under |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4-1/8 x 9-1/2 in |
| Standards: | SFI Certified |
| Tint Color: | Blue |
| Tint Style: | Blue Wesco Tint |
| UPC: | 10008257026566 |
| Weight of Material: | 24 lb |
| Window: | yes |
| Window Length: | 1-1/8 in |
| Window Material: | Digi-Clear Laser Safe Window |
| Window Placement: | 7/8 left, 1/2 bottom |
| Window Placement from Bottom: | 1/2 in |
| Window Placement from Left: | 7/8 in |
| Window Size: | 1-1/8 x 4-3/4 in |
| Window Style: | A style |
| Window Width: | 4-3/4 in |