Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 500 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $219.30 | $203.33 | $192.89 | $186.94 | $181.62 |
| Volume Savings | 7.3% | 12% | 14.8% | 17.2% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
4-1/8" x 9-1/2" (4.125" x 9.5"), Regular Envelope, No Window, Western Translucent, White Translucent Paper Translucent, Side Seam, Flap Down, Remoistening Seal, 500 Qty / Box, 2500 Qty / Ctn, 8.5 lbs. per Box
| ASIN: | B00515C4N0 | Brand: | The Envelope Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | Flap Down | Color: | White Translucent | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Envelope Number: | #10 | Envelope Style: | Business Envelope | |
| Flap Type: | Flap Down | Pre-Printed: | No | |
| Package Length: | 4-1/8 in | Package Weight: | 8.50 LB | |
| Package Width: | 9-1/2 in | Material: | Paper Stock | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | 3015 | |
| Number of Items: | 500 | Number of Windows: | 0 | |
| Open End / Open Side: | Open Side | Seal Type: | Remoistening Seal | |
| Seam Type: | Side Seam | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 4-1/8 x 9-1/2 in | UPC: | 10008257030150 | |
| Weight of Material: | 30 lb | Window: | No |
| ASIN: | B00515C4N0 |
|---|---|
| Brand: | The Envelope Supplies Shop |
| Feature 6: | Flap Down |
| Color: | White Translucent |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Envelope Number: | #10 |
| Envelope Style: | Business Envelope |
| Flap Type: | Flap Down |
| Pre-Printed: | No |
| Package Length: | 4-1/8 in |
| Package Weight: | 8.50 LB |
| Package Width: | 9-1/2 in |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 3015 |
| Number of Items: | 500 |
| Number of Windows: | 0 |
| Open End / Open Side: | Open Side |
| Seal Type: | Remoistening Seal |
| Seam Type: | Side Seam |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4-1/8 x 9-1/2 in |
| UPC: | 10008257030150 |
| Weight of Material: | 30 lb |
| Window: | No |