Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Roll of 500 Labels | 2+ Rolls | 5+ Rolls | 10+ Rolls | 20+ Rolls |
| $16.84 | $14.45 | $12.96 | $12.16 | $11.46 |
| Volume Savings | 14.2% | 23% | 27.8% | 31.9% |
| Need 30+ Rolls? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | Background Color: | Fluorescent Red | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Label Supplies Shop | Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days | |
| Color: | Flourescent Red/Black | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 1-1/2 in | Currency: | USD | |
| Pre-Printed: | Yes | Package Height: | 2 in | |
| Package Weight: | 0.45 LB | Package Width: | 1-3/8 in | |
| Label Feed Type: | Roll | Label Format: | Production/Quality | |
| Label Type: | Control Inventory Labels | Legend: | LOT# | |
| Material: | Paper Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | DL3403 | Number of Items: | 500 | |
| Paper Corner Type: | Square | Shape: | Rectangle | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | in | |
| Text Color: | Black |
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
|---|---|
| Background Color: | Fluorescent Red |
| Brand: | The Label Supplies Shop |
| Feature 6: | Labels Ship in 2-3 Days |
| Color: | Flourescent Red/Black |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 1-1/2 in |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 2 in |
| Package Weight: | 0.45 LB |
| Package Width: | 1-3/8 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | Production/Quality |
| Label Type: | Control Inventory Labels |
| Legend: | LOT# |
| Material: | Paper Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | DL3403 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Shape: | Rectangle |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | in |
| Text Color: | Black |