Customers also Purchased
Customers also Purchased...
" />
| Price per Pack of 1500 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $142.52 | $136.82 | $132.72 | $129.25 | $123.99 |
| Volume Savings | 4% | 6.9% | 9.3% | 13% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
The TFP 1098-T Student Copy B pack includes 1500 sheets, each measuring 8-1/2" x 11". With this pack, you can generate a total of 4,500 Student Copy B forms. Student Copy B is a crucial document for students as it provides them with the information required to claim education-related tax credits and deductions on their federal income tax returns. This pack is ideal for educational institutions that need to distribute this essential tax document to their students in a bulk quantity. It ensures that students receive the necessary documentation to support their tax-related claims while complying with IRS regulations.
| Brand: | ComplyRight | Carbonless: | no | |
|---|---|---|---|---|
| Claim Type: | 1098-T | Color: | White | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Holes Punched: | No | Pre-Printed: | Yes | |
| Package Height: | 11 in | Package Length: | 8-1/2 | |
| Package Weight: | 18.20 LB | Package Width: | 11 in | |
| Material: | Paper | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 5181B | Number of Items: | 1500 | |
| Overall Dimensions: | 8-1/2 in x 11 in | Paper Size: | Letter | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Vertical | |
| Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) | Size: | 8-1/2 x 11 in | |
| Text Color: | Black |
| Brand: | ComplyRight |
|---|---|
| Carbonless: | no |
| Claim Type: | 1098-T |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Holes Punched: | No |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 11 in |
| Package Length: | 8-1/2 |
| Package Weight: | 18.20 LB |
| Package Width: | 11 in |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 5181B |
| Number of Items: | 1500 |
| Overall Dimensions: | 8-1/2 in x 11 in |
| Paper Size: | Letter |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Vertical |
| Ships in: | 2 to 3 Business Days (plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11 in |
| Text Color: | Black |