Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Box of 50 | 2+ Boxes | 5+ Boxes | 10+ Boxes | 20+ Boxes |
| $71.61 | $66.54 | $63.80 | $62.93 | $61.67 |
| Volume Savings | 7.1% | 10.9% | 12.1% | 13.9% |
| Need 30+ Boxes? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B005DSW6QA | Brand: | The Filing Supplies Shop | |
|---|---|---|---|---|
| Feature 6: | 10% recycled content, 10% post-consumer material | Color: | Manila | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Holes Punched: | Yes | Package Height: | 8-1/2 in | |
| Package Weight: | 4.00 LB | Package Width: | 9 in | |
| Material: | Manila Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | S-09049 | Number of Dividers: | 0 | |
| Number of Fasteners: | 0 | Number of Holes: | 1 | |
| Number of Items: | 50 | Number of Pockets: | 2 | |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt | Post-Consumer Recycled Content: | 10 | |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% | Recycled Content Percentage: | 10% | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 9 x 8-1/2 in | |
| Style: | Thumbcut | Thumb Cut: | Yes |
| ASIN: | B005DSW6QA |
|---|---|
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
| Feature 6: | 10% recycled content, 10% post-consumer material |
| Color: | Manila |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Holes Punched: | Yes |
| Package Height: | 8-1/2 in |
| Package Weight: | 4.00 LB |
| Package Width: | 9 in |
| Material: | Manila Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | S-09049 |
| Number of Dividers: | 0 |
| Number of Fasteners: | 0 |
| Number of Holes: | 1 |
| Number of Items: | 50 |
| Number of Pockets: | 2 |
| Point Size / Basis Weight: | 11 pt |
| Post-Consumer Recycled Content: | 10 |
| Post-consumer Recycled Content Combined: | 10% |
| Recycled Content Percentage: | 10% |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 9 x 8-1/2 in |
| Style: | Thumbcut |
| Thumb Cut: | Yes |