Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per 500/Roll | 2+ Rolls | 5+ Rolls | 10+ Rolls | 20+ Rolls |
| $17.43 | $15.07 | $13.75 | $12.79 | $12.71 |
| Volume Savings | 13.5% | 21.1% | 26.6% | 27.1% |
| Need 30+ Rolls? Click here for Pricing | ||||
It’s easy to wrap your head around efficient filing with these 2022 yearband labels for use with the Reynolds & Reynolds ColorFile system. The black numbers reading “22” against a yellow background are easy to spot. ColorFile 2022 end-tab labels are made of laminated stock with rounded edges and a peel-and-stick design. We sell them in rolls of 500 with free shipping on orders over $99.
| Brand: | Arden | Color: | Yellow | |
|---|---|---|---|---|
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Pre-Printed: | Yes | Package Height: | 3/4 in | |
| Package Weight: | 1.00 LB | Package Width: | 1-1/2 in | |
| Legend: | 2022 | Material: | Laminated Paper | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | RRYM-22 | |
| Number of Fasteners: | 0 | Number of Items: | 500 | |
| Paper Corner Type: | Round Edge | Shape: | Rectangle | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 1-1/2 x 3/4 in |
| Brand: | Arden |
|---|---|
| Color: | Yellow |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Pre-Printed: | Yes |
| Package Height: | 3/4 in |
| Package Weight: | 1.00 LB |
| Package Width: | 1-1/2 in |
| Legend: | 2022 |
| Material: | Laminated Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | RRYM-22 |
| Number of Fasteners: | 0 |
| Number of Items: | 500 |
| Paper Corner Type: | Round Edge |
| Shape: | Rectangle |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 1-1/2 x 3/4 in |