Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 1000 Sheets | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $354.08 | $349.39 | $344.83 | $340.40 | $329.09 |
| Volume Savings | 1.3% | 2.6% | 3.9% | 7.1% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| ASIN: | B00E8WTMNC | Background Color: | White | |
|---|---|---|---|---|
| Brand: | The Business Form Supplies Shop | Feature 6: | Matte Laminate | |
| Color: | White | Comparable Products: | LaserBand PLS-202 | |
| Condition: | New | Currency: | USD | |
| Package Height: | 11-5/8 in | Package Weight: | 22.00 LB | |
| Package Width: | 8-1/2 in | Label Feed Type: | Sheet | |
| Label Type: | Integrated Labels | Material: | Paper | |
| Country of Origin: | USA | Manufacturer Part Number: | PLS-202W | |
| Number of Items: | 1000 | Number of Labels per Sheet: | 28 | |
| Paper Size: | Letter in | Paper Type: | Laser Paper | |
| Point Size / Basis Weight: | 28# | Shape: | Rectangle | |
| Sheet Length: | 11-5/8 in | Sheet Size: | 8-1/2 x 11-5/8 in | |
| Sheet Width: | 8-1/2 in | Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | |
| Size: | 8-1/2 x 11-5/8 in |
| ASIN: | B00E8WTMNC |
|---|---|
| Background Color: | White |
| Brand: | The Business Form Supplies Shop |
| Feature 6: | Matte Laminate |
| Color: | White |
| Comparable Products: | LaserBand PLS-202 |
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 11-5/8 in |
| Package Weight: | 22.00 LB |
| Package Width: | 8-1/2 in |
| Label Feed Type: | Sheet |
| Label Type: | Integrated Labels |
| Material: | Paper |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | PLS-202W |
| Number of Items: | 1000 |
| Number of Labels per Sheet: | 28 |
| Paper Size: | Letter in |
| Paper Type: | Laser Paper |
| Point Size / Basis Weight: | 28# |
| Shape: | Rectangle |
| Sheet Length: | 11-5/8 in |
| Sheet Size: | 8-1/2 x 11-5/8 in |
| Sheet Width: | 8-1/2 in |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 8-1/2 x 11-5/8 in |