Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Carton of 4 Rolls | 2+ Cartons | 5+ Cartons | 10+ Cartons | 20+ Cartons |
| $444.51 | $438.58 | $432.81 | $427.19 | $411.72 |
| Volume Savings | 1.3% | 2.6% | 3.9% | 7.4% |
| Need 30+ Cartons? Click here for Pricing | ||||
| Adhesive Material: | Acrylic | Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive | |
|---|---|---|---|---|
| ASIN: | B00EZB9EMA | Background Color: | White | |
| Brand: | Datalabel | Carrier Width: | 4-1/8 in | |
| Color: | White | Condition: | New | |
| Core Diameter: | 3 in | Currency: | USD | |
| Package Height: | 2 in | Package Weight: | 23.40 LB | |
| Package Width: | 4 in | Label Feed Type: | Roll | |
| Label Format: | Perforated Labels | Label Type: | Kimdura Stock Thermal Transfer Labels | |
| Liner Caliper: | 2.5 mil | Liner Material: | Kraft | |
| Material: | Kimdura Stock | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | 649315 | Minimum Application Temperature: | 45 °F | |
| Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F | Number of Items: | 2600 | |
| Opacity: | 0.955 | Paper Corner Type: | Square | |
| Perforation: | Yes | Perforation Orientation: | Horizontal | |
| Shape: | Rectangle | Shelf Life: | One year when stored at 72°F and 50% RH | |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 4 x 2 in | |
| Spec Sheet: | 924 | Substance Weight: | 62.2 lb/ream (25" x 38") | |
| Wind Direction: | Wound Out |
| Adhesive Material: | Acrylic |
|---|---|
| Adhesive Type: | Permanent Self Adhesive |
| ASIN: | B00EZB9EMA |
| Background Color: | White |
| Brand: | Datalabel |
| Carrier Width: | 4-1/8 in |
| Color: | White |
| Condition: | New |
| Core Diameter: | 3 in |
| Currency: | USD |
| Package Height: | 2 in |
| Package Weight: | 23.40 LB |
| Package Width: | 4 in |
| Label Feed Type: | Roll |
| Label Format: | Perforated Labels |
| Label Type: | Kimdura Stock Thermal Transfer Labels |
| Liner Caliper: | 2.5 mil |
| Liner Material: | Kraft |
| Material: | Kimdura Stock |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | 649315 |
| Minimum Application Temperature: | 45 °F |
| Minimum Service Temperature: | -65 to +200 °F |
| Number of Items: | 2600 |
| Opacity: | 0.955 |
| Paper Corner Type: | Square |
| Perforation: | Yes |
| Perforation Orientation: | Horizontal |
| Shape: | Rectangle |
| Shelf Life: | One year when stored at 72°F and 50% RH |
| Ships in: | 1 to 3 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 2 in |
| Spec Sheet: | 924 |
| Substance Weight: | 62.2 lb/ream (25" x 38") |
| Wind Direction: | Wound Out |