Customers also Purchased
Customers also Purchased...
| Price per Pack of 100 | 2+ Packs | 5+ Packs | 10+ Packs | 20+ Packs |
| $31.54 | $26.65 | $24.01 | $19.86 | $19.04 |
| Volume Savings | 15.5% | 23.9% | 37% | 39.6% |
| Need 30+ Packs? Click here for Pricing | ||||
Simplify your filing and organizing tasks with the addition of a separate pocket that can hold various items such as ID cards, microfiche, index cards, and more. These pockets are made from clear, extra-thick 5mil poly material and are thus designed to be versatile, heavy-duty, and safe for long-term archival purposes. It can easily adhere to folders, charts, report jackets, and other flat surfaces. This item is 4-1/2" x 5-1/2", and the space within the pocket is 4" x 5".
| Brand: | The Filing Supplies Shop | Condition: | New | |
|---|---|---|---|---|
| Currency: | USD | Package Height: | in | |
| Package Length: | 4 in | Package Weight: | 3.00 LB | |
| Package Width: | 5/1/2002 in | Material: | Polypropylene | |
| Maximum Expandable Size: | in | Country of Origin: | USA | |
| Manufacturer Part Number: | PSP2520 | Number of Items: | 100 | |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) | Size: | 4 x 5-1/2 in |
| Brand: | The Filing Supplies Shop |
|---|---|
| Condition: | New |
| Currency: | USD |
| Package Height: | in |
| Package Length: | 4 in |
| Package Weight: | 3.00 LB |
| Package Width: | 5/1/2002 in |
| Material: | Polypropylene |
| Maximum Expandable Size: | in |
| Country of Origin: | USA |
| Manufacturer Part Number: | PSP2520 |
| Number of Items: | 100 |
| Ships in: | 5 to 7 Business Days (Plus time in transit) |
| Size: | 4 x 5-1/2 in |